Telefon: (532) 397 5241 Eposta: iletisim@haswebtasarim.com

WordPress “Kategori” Yazısını Kaldırma

WordPress içerik yönetim sisteminde “Kategori” yazısını kaldırmak için bir az kodlarla oynayacağız. Her zaman bu tür işlemlerden önce mutlaka yedek almayı unutmayın.

WordPress açık kaynaklı güzel bir içerik yönetim sistemidir. Böylece istediğiniz değişiklikleri yapmanıza olanak sağlar. Bu sayfada bazen sinir bozucu dereceye ulaşan “Kaegori” yazısını kaldıracağız.

Kategori yazısını Url’den kaldırmayı çoğu webmaster bilir. No Category Base eklentisini ekleyip aktif ettikten sonra Url’den Kategori yazısı kalkmaktadır. Peki Kategori sayfasına girdiğimizde Kategori: Blog şeklinde çıkan Kategori yazısını nasıl kaldıracaksınız ?

Kategori Sayfasından “Kategori: ” yazsını kaldırma

Öncelikle Görünüm/Tema Düzenleyici yolunu izleyerek header.php dosyasına giriyoruz ve aşağıdaki kodu buluyoruz. header.php ‘de yoksa archive.php dosyasına bakabilirsiniz:

the_archive_title( '<h1 class="page-title">', '</h1>' );

Bu kodu bulduktan sonra bu kodu komple silip yerine şu kodu ekliyoruz:

if (is_category()) {
  printf('<h1 class="entry-title">%s</h1>', single_cat_title('', false));
} else {
  the_archive_title('<h1 class="entry-title">', '</h1>');
}

Değişikliği yaptıktan sonra sayfayı kaydettiğimizde, sitemizde ilgili alana giderek “Kategori:” yazısının kalktığını gözlemliyoruz. Bu işlemi yaptığınız halde eğer Kategori yazısı kalkmadı ise aşağıdan yorum olarak yazarsanız çözüm üretebiliriz. Özellikle ücretli temalarda işe yaramaktadır. Has Web Tasarım ve Seo firması olarak özellikle karşımıza çıkan sorunların çözümünü sitemizde yayınlamaya çalışıyoruz. Varsa çözüm üretemediğiniz sorun bize ileterek beraber çözüm üretmeye çalışabiliriz. Bize iletişim sayfasından ve Sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekleyin


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Haswebtasarim.com | Zirveye çıkmanın en kolay yolu