WordPress Sipariş Maili Gelmiyor Hatasının Çözümü

WordPress’in e-ticaret dünyasındaki güçlü rolü, çevrimiçi mağazalar için mükemmel bir platform olmasını sağlıyor. Ancak, zaman zaman karşılaşılan sorunlar, örneğin sipariş onay maillerinin gelmemesi gibi durumlar, işletmeleri ve kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Bu yazımızda wordpress sipariş mailinin neden  gelmediği konusunu ele alacağız. Öncelikle sorunun kaynağını bulmak çözüme hızlıca ulaşmanızı sağlayacaktır. 

WordPress'te Sipariş Onay Mail Sorunu ve Çözümü

1- Woocommerce Eposta Ayarlarının Kontrolü

Woocommerce eposta gönderim hatası için yapabilecekeriniz: Yukarıdaki ekran resminde son iki siparişin maili gelmemiştir. Bunu da son siparişin ödemesi havale/eft olduğu için sorundan şüphelenerek sisteme girdiğimizde fark ettik. Sorunun kaynağını bulmak için ilk olarak Wocoommerce/Ayarlar/Epostalar bölümünden epostaların var olduğundan emin olmanız gerekir: 

2- Eposta Ayarlarının Kontrolü

Woocommerce eposta ayarlarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra bir sonraki işlem eposta ayarlarının kontrolü işlemidir. WordPresste bir çok eposta eklentisi mevcuttur. Has Web Tasarım olarak en çok kullanılan  Wp Mail Smpt eklentisini tercih ediyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gerekli ayarlar görülmektedir. Kullandığınız Eposta eklentisine göre ayarları farklılık gösterebilir. Ayarların kontrolü için en sağlıklı yöntem hosting firmanız ile iletişime geçmek olacaktır. Bu ayarları da kontrol ettikten sonra mail hata ayıklama olayları bölümüne geçebiliriz.

3- Eposta Hata Ayıklama Olayları

Epsota hata ayıklama olaylarında en son eposta gönderim hatalarının listesi yer almaktadır. En solda Olay numarası, hemen sağında Tür, Hemen sağında İçerik(hatanın özeti) ve en solunda hatanın zamanı yer almaktadır. Aşağıdaki resimde ayrıntılı olarak görülmektedir. Son olayların birisine tıklayarak hata hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliriz: 

4- Hatanın Kaynağı ve Çözümü:

Olayın üzerine tıkladığımızda sorunun sunucu kaynaklı olduğu görülmektedir. Hızlıca hosting firması ile iletişime geçerek bu sorunun çözümüne ulaşabiliriz. 

Peki siz hangi hataları alıyorsunuz? Aşağıdaki yoruma yazabilirsiniz. Bol trafikli günler dileriz. 

Yorum bırakın

Scroll to Top