Telefon: (532) 397 5241 Eposta: iletisim@haswebtasarim.com

WordPress 5.4 Yayınlandı! Hangi Yenilikler Var?

WordPress hızla gelişmeye devam ediyor. Joomla’dan sonra wordpress’te daha hızlı ve daha sağlıklı siteler yaptığımızı belirtmek isterim. Özellikle güncelleme konusunda wordpress çok daha az sorun çıkarmakta. Bu da daha sağlıklı siteler yapmak için benze iyi bir artı kazandırıyor. 31 Mart 2020 tarihinde yeni sürümü de yayınlandı:

WordPress 5.4

WordPress 5.4 ile en göze çarpan özellik bloklara daha fazla hakim olunabilmekte. Bir çok yenilikle birlikte daha göz alıcı makale/içerik üretmek kolaylaşıyor. Varsayılan olarak wordpress menüsü gizli durumda gelmektedir. Bu da içerik üreticileri için dikkat dağıtıcı etkenleri minimuma indirmektedir.

Wordpress 5.4
WordPress 5.4
Wordpress 5.4 yeni bloklar
WordPress 5.4 yeni bloklar

WordPress gutenberg editörüne geçtiğini önceki yazımızda duyurmuştuk. Şahsen şu eleştiriyi yapmak istiyorum. Herhangi bir elemen ekleyeceğimiz zaman fareye daha sık tıklama yapıyoruz. Gerek H1, H2, etiketi gerek resim ekleme gibi önceki editörde bir tıkla yaptığımız işleri Gutenberg editöründe 2-3 tıkta anca yapıyoruz. Bu yeni editörün en kötü dezavantajı. Ama kısa sürede alışmak elbette mümkün. Sonuçta yeni yenidir :). WordPress 5.4 çıkalı 1 seneye yaklaştı ve maalesef bu <H> etiketi gerçekten zaman kaybı. Ama maalesef o olmadan da olmuyor.

Has Web Tasarım ve SEO ® yeniliklere her daim ayak uydurmaktadır. Tüm sitelerimizi hızlı bir şekilde WordPress 5.4 sürümüne yükseltmeye abşladık. Bir kaç güne kadar sitelerimizin tamamı 5.4 sürümüne yükselmiş olacaktır.

Yorum Ekleyin


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Haswebtasarim.com | Zirveye çıkmanın en kolay yolu