Telefon: (532) 397 5241 Eposta: iletisim@haswebtasarim.com

WordPress Gutenberg Editöründe Kelime Sayısı Görme

Gutenberg editöründe kelime sayısı direkt gözükmemektedir. Gutenberg editöründe kelime sayısını görmek için üst kısımdaki Gutenberg menüsünden “i” simgesine tıklamanız gerekir.

WordPressin 5.1.x sürümü ile birlikte gelen gutenberg editörü bir çok yönden kullanışlı olmaktadır. Tumblr ve medium platformlarına benzeyen gutenberg editörüne klasik editöre alışkın olanların alışması bir kaç günü bulabilir.

Klasik editörde kelime sayısı makalenin altında gözükmekteydi. Ancak yeni gutenberg editöründe kelime sayısını görmek için ekstra butona basmanız gerekiyor. Şahsi fikrim bu gereksiz bir yöntem olmuş. Eski sürümdeki gibi makalenin altında olsa daha pratik olacağı kanaatindeyim.

WordPress Makalede Kelime Sayısını Görme

Gerek wordpress olsun gerek diğer açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemleri olsun, makale sayısı özellikle SEO açısından büyük öneme sahiptir. Yapılan araştırmalarda uzun ve özgün makaleler daha üst sıralarda yer alırken, daha az sayıdaki makaleler alt sıralarda yerini almaktadır. Kelime sayısını artırmak için gereksiz ve alakasız kelimeler ile sayfayı doldurmak çok yanlış bir yöntemdir. O makale ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek kelime sayısı artırılmalıdır.

Yoast 300 kelime öneriyor. Yoast seo eklentisi 300 kelime olduğunda yeşil renk ile belirtiyor. All in One ise kelime sayısını önemsemiyor. Her ne kadar 300 kelime yeşil renkte belirse de bu o makalenin sıralalamasının yükseleceği anlamına gelmemektedir. Sıralamayı yükseltmek için ortalama en az 500 ile 2000 kelimelik bir makale önerebilirim.

Bu makalede WordPress Gutenberg editöründe makale sayısını nasıl görürüz anlatmaya çalıştım. Makale hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Yorum Ekleyin


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Haswebtasarim.com | Zirveye çıkmanın en kolay yolu