Telefon: (532) 397 5241 Eposta: iletisim@haswebtasarim.com

WordPress Manuel Güncelleme Çok Pratik – 2019

WordPress Manuel Güncelleme
WordPress‘in en çok sevilen yanlarından birisi kuşkusuz tek tıkla otomatik olarak son sürüme güncellenmesidir. Fakat kimi zaman manuel güncellemek gerekebilir. Bizim de bir çok projemizde başımıza geldi.
Otomatik güncelleme hiç bir şekilde çalışmadı ve mecburen manuel olarak wordpressi güncellememiz gerekti. Şimdi sözü fazla uzatmadan wordpressi manuel olarak nasıl güncelleyeceğiz bakalım.

WordPress Manuel Güncelleme – 2019

Not: Güncelleme öncesi mutlaka sitenin yedeğini alın (All in one migration önerebilirim). Her önemli işlemde yedek almayı ihmal etmeyin.

Gereksinimler:

Aşağıdaki işlemleri whm panel veya Cpanel üzerinden denemeyin. İşe başlamadan önce mutlaka sitenin komple yedeğini alın.

WordPress Manuel Nasıl Güncellenir?

1- Ftp ile sunucuya bağlanın ve sitenizin olduğu dizine gidin. (Genelde Ftp.domainadi ve kullanıcı adı ve şifreyle bağlanabilirsiniz.)
Bunun için ftp programlarından birisini tercih edebilirsiniz. Bu işlemler için Fila Zilla kullanılmıştır.

2- Ana dizine bağlandıktan sonra mevcut wp-include ve wp-admin dizinlerinizi sunucunuzda silin
3- Yeni wp-includes ve wp-admin klasörlerini (dizinleri) sunucunuza yükleyin.
4- Wp-content klasörünü silmeden, yeni indirdiğiniz WordPress içindeki wp-content klasörü içindekileri tek tek yükleyin (üzerine yazarak).
5- WordPress içindeki kalan tüm yeni dosyaları yeni sürümün kök dizininden (klasör) varolan wordpress kök dizininize yükleyin.
Bu işlemlerden sonra (…/wp-admin) admin paneline girerek kontrol edil. Database güncelleme isteyebilir, güncelleyin. Eposta php sürümü gibi yeni güncellemeler isteyebilir. Adımları takip ederek tüm güncellemeleri tamamlayın ve yeni sürümünüzle kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress manuel güncelleme

Eğer başka sorunlar çıkarsa bize yorum olarak bildirebilirsiniz. Kısa zamanda araştırıp geri dönüş sağlayacağız.

Leave a Reply

Haswebtasarim.com | Zirveye çıkmanın en kolay yolu