Telefon: (532) 397 5241 Eposta: iletisim@haswebtasarim.com

All in One SEO Pack

WordPress Seo eklentilerinden All in One SEO Pack eklentisini inceleyeceğiz. WordPress’te bir çok SEO eklentisi mevcuttur. Bunlardan en fazla kullanılanları Yoast SEO ve All in One SEO eklentileridir. Bu makalemizde All in One SEO Pack eklentisinin özellikleri ve artılarıyla eksilerini anlatmaya çalışacağız.

WordPress Seo Eklentisi All in One SEO Pack

En sık kullandığım eklentilerden birisidir. Bir çok artısı olmasına rağmen eksileri de maalesef var. WordPress kod yapısı olarak her ne kadar google ile uyumlu olsa da SEO için mutlaka eklentiler ile açığı kapatmanız gerekiyor. Her eklenti aynı görevi görmemektedir. Size uygun olan eklentiyi bulup ayarlarını yaptıktan sonra tam verimi alabilirsiniz.

Eklentiyi eklentiler bölümünden “All in One SEO Pack” yazarak siteye kurup ektif etmeniz gerekiyor. Aktif ettikten sonra sol menüye Al in One SEO adında bir bölüm eklenmiş oluyor. Tıkladıktan sonra da ayarlar kısmına giriyorsunuz. En sevdiğim özellik Google Analytics kodunu buraya girebilmeniz. Analytics’ten ilgili kodu aldıktan sonra buraya yazıp kaydettiğinizde sitenizin tüm sayfalarına otomatik olarak kod eklenmiş oluyor.

All in One SEO Pack

All in One SEO Ayarları

Genel Ayarlar:
Bir çok ayar warsayılan olarak gelmektedir. Bu da kurulumun hızlı bir şekilde tamamlanmasına olanak sağlamaktadır. Genel ayarlarda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Anasayfa Ayarları:
Bu kısımda anasayfa başlığı(title) ve açıklamayı (description) bu bölüme yazıyorsunuz. Bu yazdığınız başlık ve açıklama Google sorgusunda gözükecek kısım. Yaptığınız işi bir başlık ve ortalama 170 karakter de açıklamasını yazabilirsiniz.

Başlık Ayarları:
Bu kısımda ekstra yazılan karakterlerin tamamını siliyorsunuz. Sadece tırnak içine aldığım “%page_title%” karakterleri kalsın yeter.

Content type Settings:
Sitede hangi bölümlerin SEO için aktif olacağını belirliyorsunuz. Önerim: Yazılar ve Sayfalar.

Web Yöneticisi Doğrulama:
Bu bölüme google bing den aldığınız site takip kodlarını ekliyorsunuz.

Google Analytics:
Analytic’ten alınan “UA-” ile başlayan izleme kodunu boraya yazıyorsunuz ve etkin olduğunu kontrol ediyorsunuz. Aşağıdaki ayarları da isteğinize göre yaptıktan sonra kaydet butonu ile kaydediyorsunuz.

All in One SEO Pack eklentisi her ne kadar SEO eklentisi olsa da tek başına işe yaramaz. SEO konusu çok kapsamlı bir konudur ve sitenizin bütün yönleri ile ele alınması sürekli olarak desteklenmesi ve kullanıcıların siteden memnun ayrılmaları gerekir. Bunun için mutlaka iyi bir SEO ajansı ile çalışmalasınız. Eğer çalıştığınız Seo firması ile bir seneden fazla çalışıyorsanız ve verim alamıyorsanız çalıştığınız firma ile oturup konuşmanın zamanı gelmiş demektir. Has Web Tasarım ve SEO firması olarak Seo Hizmetimiz vardır. Ücretsiz teklif almak için bize ulaşmanız yeterlidir.

Son Güncelleme ile gelen yenilik!

Yeni bir güncellemeyi buradan belirtmek istedim. All in one seo 5.2.4 sürümü ile birlikte xml sitemap haritası ücretsiz olarak all in one seo package içine dahil olmuş oldu. Haliyle daha önce ayrı kullanılan xml site haritaları ile çakışacağından önceki yüklediğimiz site haritalarını artık silebiliriz. Ki zaten all in one seo ‘da çakışma uyarısı vermekte.

Yorum Ekleyin


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Haswebtasarim.com | Zirveye çıkmanın en kolay yolu