Celilcan Seo Eğitimi

Arama motorları o kadar hızlı gelişiyor ki takip etmek gerçekten maharet istiyor. Bu kapsamda kendimi geliştirmek için ara ara Seo Eğitimlerine katılmaya çalışıyorum. Bu sayfada son olarak katıldığım Celilcan Topçuoğlu’nun Seo Eğitimi hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağım.

Daha önce eğitim aldığım Seo Uzmanları:

Mert ERKAL, Ayhan KARAMAN, İlyas TEKER, Alper BOZDEMİR ve son olarak Celilcan Topçuoğlu. Hepsi de gerçekten bu işe odaklanmış ve kendilerini kanıtlamış seo uzmanıdır. Celilcan, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 1 milyon yazılımcı istihdamı projesinde Seo Eğitimcisi olarak görevlendirilmiştir. Ücretsiz olarak bu sektörde yer alan herkes kayıt olarak bu eğitimi alabilir.

Celilcan kimdir?

Web sitesinde şunlar yazıyor:

1979 doğumluyum ve 1999 yılından beri Dijital Pazarlama ve İnternet dünyasının içindeyim. Web tasarım ile başlayıp son on yıldır sadece seo alanına yönelmiş bulunuyorum. Son beş yıldır ise Google algoritmaları, backlink temizleme, manüel ceza kurtarma, algoritmik ceza kurtarma konularında Türkiye de çok iyi noktada olduğumu düşünüyorum.

Celilcan.net

Kendisi ile daha önce bir kaç saatliğine Cevahir Avm de tanıştık. Bir kaç SEO meraklısına Seo ile ilgili kısa bilgiler vermişti. Daha sonra da ara ara destekleri oldu. Sağ olsun hiç geri çevirmedi. Kendisine özellikle bu konuda harcadığı emekten dolayı teşekkür etmek isterim.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eğitimi BTK Akademi

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın liderliğinde Bilgi Teknolojilerinde 1 Milyon İstihdam programı başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından gerçekleştirilecek eğitim projesi ile hedef 3 yılda 1 milyon yazılımcı. 21.05.2020 Bu kapsamda Seo Eğitiminde Celilcan Topçuoğlu görev aldı. Şahsi görüşüm de gayet yerinde bir karar olmuş.

Eğitim Linki: Btk Akademi SEO Eğitimi

Eğitim online videolar olarak bölüm bölüm gayet güzel ve akıcı bir şekilde hazırlanmış. Ufak aksaklıklar olsa da onlar da renk katmış diyebilirim. Seo’yu gerçekten seven birisi olarak sıkılmadan eğitimi bir çırpıda bitirdim desem yeridir. Eğitimde neler var birazda ona değinmek istiyorum.

Seo‘ya kısa bir girişin ardından, site içi seo ayrıntılı bir şekilde incelenmekte, site dışı seo yani backlink yine ayrıntılı bir şekilde incelenmekte. Seo’da önemli bir konu Seo ve Analiz Araçlarından önemli olanları tek tek anlatılmakta. Tabi bu başlıkların içinde yine alt başlıklar da mevcut hepsini yazma gereği duymadım. Zaten eğitimi alacağınız için orada bizzat göreceksiniz.

Dünyada çok yaygın kullanılan benim de joomladan sonra kullandığım içerik yönetim sistemi WordPress kısa ve öz olarak incelenmekte. WordPress ile birlikte olmazsa olmaz sık kullanılan eklentiler de yine ayrıntılı olarak incelenmekte (Yoast, All in one seo, Fastest Cache, loco…)

Son olarak site hızlandırma konusuyla eğitim son bulmaktadır.

Sonuç olarak eğer dijital platformda gerek web tasarım gerekse seo ile bir şekilde ilişkiniz var ise mutlaka bu eğitimi almanızı öneriyorum. Bu ve benzeri eğitimlere fırsatım oldukça da katılmaya devam edeceğim. Bu eğitimlerin en büyük faydası, yapmış olduğum projelerde istediğim konuma geldiğimdeki aldığım keyif…

Yorum bırakın

Scroll to Top